Aydoğan A.Ş. Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı listesinde

TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI LİSTESİNDE AYDOĞAN A.Ş. 154’ÜNCÜ SIRADA YER ALDI

Alanya da önemli yatırımlara imza atan ve Goldcity ve Gold Island gibi bölgenin tanınan konaklama tesislerinin sahibi olan Aydoğan A.Ş. 2017 yılı en fazla hizmet ihracatı gerçekleştiren firmalar arasında, ülkemize kazandırdığı döviz girdisi ile 154’üncü sıra yer aldı. Türkiye’nin ihracat şampiyonlarına ödülleri 21.12.2018 günü İstanbul da düzenlenen törenle verildi. Törende Aydoğan A.Ş. şirket ortaklarından Burak Doğan AYDOĞAN temsil etti.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ve hizmet ihracatçılarının ödüllendirildiği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması sonuçlarına göre hizmet dalında en fazla ihracat yaparak ülkeye döviz girdisi sağlayan firmalar belirlendi. Bu kapsamda bu yıl hizmet sektörleri sınıflandırmasında, çeşitli kategorilerin tamamında yapılan sıralamada ilk 500 firma belirlendi. Buna göre; Aydoğan A.Ş. turizm ve seyahat ile ilgili kategorisinde 15’inci olurken genel toplam sıralamada da 154’üncü oldu.

Aydoğan A.Ş. en fazla hizmet ihracatı gerçekleştiren firmalar arasında, 2016 yılında 198’inci konaklama sektöründe ise 19’uncu sırada yer almıştı. 2017 Yılında genel sıralamada 44 sıra daha ilerleyerek 154’üncü sıraya; kendi kategorisinde ise 4 sıra ilerleyerek 15’inci sırada yer aldı.

 

Gold Hotels, Goldcity, Sentido Gold Island